tose

Магазин

Крушево се подготвува со ружи да ги пречека маратонците кои ќе трчаат во чест на Тоше

А1он
Општина Крушево организирано се подготвува и годинава за заеднички пречек на маратонците кои ќе трчаат во чест на Тоше. Маратонците трчаат од Нова Градишка, Хрватска
Магазин

Кавадарчани со велосипеди од Нова Градишка до Крушево во чест на Тоше

А1он
Група кавадарчани денеска стартуваше со велосипедска тура „Од срце за Тоше”. Со велосипеди тргнаа од Нова Градишка, каде што загина македонскиот пејач и ќе возат
Култура

Културно-уметничка програма, се одбележува денот на раѓање на Тоше Проески

А1он
Со пригодна културно-уметничка програма, денеска во Крушево се одбележува роденденот на македонската и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески, кој трагично го загуби животот во сообраќајна
Магазин

37 години од раѓањето на Тоше Проески

А1он
Македонија денеска одбележува 37 години од раѓањето на најголемата македонска и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески, кој трагично загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка,
Магазин

Менеџерката на Тоше низ солзи после 10 години: Не можам да ги слушам неговите песни

А1он
За Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески 16 октомври 2007 година засекогаш ќе остане синоним за болка. Таа после несреќата се пресели во Ниш, но
Магазин

ВИДЕО: Десет години без Тоше, наскоро нов албум со негови песни

А1он
Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова
Магазин

„Ѕвездено небо за Тоше“ – фан-клубот ќе промовира нова песна

А1он
Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото