Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео

(ВИДЕО) Црвенковски: Слободата и демократијата немаат етничка боја

А1он
[staff name=”Емир Латифовиќ” position=”Автор”][/staff] На Македонија и се потребни предвремени парламентарни демократски избори, изјави лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на граѓанскиот парламент кој вечерва се
Видео Македонија

(ВИДЕО) Макрадули: Деловник без опозиција е доказ дека живееме во диктатура

А1он
[staff name=”Катерина Цаневска-Арсовска” position=”Автор”][/staff] Со секој нов чекор, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со газење на демократијата, вака пратеникот и потпретседател на Собранието, Јани Макрадули, го толкува најновиот
Видео Македонија

ВИДЕО: Колони возила против партиско-полициската држава

А1он
Колоната возила и денеска крстосуваа по скопските улици. Во знак на револт против партиско-полициската држава,се возеше од Аеродром, преку Кисела Вода, Илинденска до Владата, местото,
Видео Македонија

ВИДЕО: Граѓански, а не само партиски или еднонационален отпор

А1он
[staff name=”Катерина Цаневска-Арсовска” position=”Автор”][/staff] Колоната возила денеска се движеше од Аеродром, преку Автокоманда, Железара, Чаир, Бутел и застанаа пред Владата, местото, велат, каде е кабинетот
Видео

ВИДЕО: Слика од атентатот на Глигоров во кадар на NCIS Los Angeles

А1он
Во втората сезона на серијата NCIS: Los Angeles, додека главните ликови го истражуваат случајот во 20-тата епизода, на компјутерот, меѓу другите, се појавува слика од
Видео Македонија

ФОТО+ВИДЕО: Законот не важи за ВМРО-ДПМНЕ?

А1он
Денеска во МОБ се одржа промоција на Коце Трајановски за градоначалник на Скопје. Присуствуваше партискиот врв и голем број симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ. Сите со возила,