Македонија

Тевдовски: Македонија ќе мора се задолжува, земани се големи и скапи кредити

Кристијан Ландов
Новиот министер за финансии, Драган Тевдовски на собраниската говорница објасни дека Македонија ќе мора да се задолжи во странство поради враќање на стари долгови. Според
Македонија

Привор и за Горан Ангелов-Ќосето

Еден од учесниците на крвавиот четврток во Собранието на Република Македонија, Горан Ангелов-Ќосето, на својот фејсбук профил објави дека по распитот во кривичниот суд, судија
Македонија

Илиев за Грујевски: Казната е смешна, судот треба да има дебели образложенија

Кристијан Ландов
Поранешниот претседател на Врховниот суд и долгогодишен претседател на Основен суд, Дане Илиев, коментирајќи ја затворскара казна од една и пол година, на која е
Македонија

Давидовиќ: За „неважни“ дела – драконски казни, Грујевски уништи докази и доби една и пол година затвор

Пресудата од една година и шест месеци притвор за Горан Грујевски можеби е во полза на СЈО, но не е во полза на државата и
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Стотици милиони отидоа во неповрат, Скопје со нас ќе стане метропола

Кристијан Ландов
Намерата на оваа дебата го најавува новиот однос на општинските советници градоначалници, бидејќи вака завршува времето каде од фотељи беше креиран ликот на нашиот град.
Македонија

(ВИДЕО) Билјана Секуловска-Габар: Да ја донесеме Европа во Македонија, не ние да одиме таму

Кристијан Ландов
Носителот на советничката листа од СДСМ, за Град Скопје, Билјана Секуловска вели дека на 16-ти октомври ќе се направи промена во Собранието на Град Скопје
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Универзалната сала е затворена, а ние дојдовме да ја вратиме во живот

Кристијан Ландов
На јавна трибина пред Универзалната сала, кандидатот за градоначалник за град Скопје од редовите на СДСМ, ги обвини властите од ВМРО-ДПМНЕ за како што вели,
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе ги охрабриме младите да отворат работни места, за да не работат за плата од 200 евра

Кристијан Ландов
На средба со граѓаните во Бутел, кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите на СДСМ, Петре Шилегов вети вработување за младите, нова инфраструктура, нови спортски
Македонија

Тарчуловски ветува инфраструктурни проекти за да добие мандат во Кисела Вода

Кристијан Ландов
Преку намалување на административните општински процедури и воведување на регистар за компании, кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, за Кисела Вода, Јохан Тарчуловски денеска
Македонија

ВИДЕО: Трајановски вети нова улица од 1 милион евра за намалување на сообраќајниот метеж

Кристијан Ландов
Третиот ден од изборната кампања, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за град Скопје, Коце Трајановски го искористи за промоција на нов сообраќаен проект од неговата програма. -Сакаме