Бојан и Миле Јовановски, Мандиќ, Ременски и асистенката наредната недела на распит кај Русковска

Од:

Осомничените лица за случајот поврзан со Меѓунардниот сојуз наредната недела ќе даваат исказ кај обвинителката Вилма Русковска, во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Истрагата за овој случај не е завршена, а осомничените прават увид во доказите за да се подготват за давање исказ, велат во Обвинителството.

Покани за увид во докзите во Обвинителството добија сите, а се појавија асистентката на Бојан Јовановски, Кристина Блажевска, Јасна Мандиќ заменик-претседател во Меѓународен сојуз, пратеничката Фросина Ременски, која е почесен претседател во организацијата на Јовановски.

Увид не направија Бојан Јовановски и неговиот татко Миле Јовановски. Адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува Бојан Јовановски вели дека увид во доказите извршил тој, но не кажа зошто кај Русковска не дошол неговиот клиент.

Би можело да ве интересира

Никој не го ферма додека не умре, вели Дуковски и тврди дека здравјето на Јовановски се влошува

Јанева останува во куќен притвор, судот ѝ ја одби жалбата

Кристијан Ландов

Обвинителството бара Јанева да остане во куќен притвор, Апелација одлучува идната недела

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Ременски: Одлуката за обвинение против мене е избрзана, ќе се докаже дека нема докази

Габриела Димковиќ-Мишевска

Ременски му давала упатства на Боки 13 како да ги убедува бизнисмените во проектот на Меѓународниот сојуз

Кристијан Ландов

Боки заедно со татко му, асистенката, Мандиќ и Ременски обвинети за измама и перење пари – обвинение за „Меѓународен сојуз“

Кристијан Ландов