Македонија

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

А1он
Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Информацијата ја потврдуваат и од Итната
Македонија

(ВИДЕО): Докторите порачуваат: Ве молиме! Придржувајте се до препораките, носете ги маските, одржувајте ја дистанцата.

А1он
Здравствените работници неуморно го даваат максимумот во третманот и грижата за пациентите. Капацитетите на болниците се веќе преполнети, а динамиката на излекување и прием на
Свет

Жестока глад, најголема закана за Јемен во последните децении

А1он
Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш предупреди дека Јемен е во непосредна опасност од најголема глад во светот во последните неколку децении. – Ако
Македонија

Комуналните претпријатија на истокот недоволно транспарентни и отчетни

А1он
Новиот електронски начин на комуникација со граѓаните, но и само преку еден клик од мобилниот телефон или компјутер да се биде поблизок до нив не
Регион

Во Турција од денеска делумна забрана за излегување за викенд

А1он
Во Турција од денеска стапува на сила делумна забрана за излегување за време на викендите, објави на Твитер турскиот министер за здравство Фахретин Коџа. Како
Македонија

Попладне седница на Главниот штаб за управување со кризи

А1он
Главниот штаб за управување со кризи денеска во 16 часот ќе одржи седница на која, како што е најавено, треба да се разгледа Нацрт-акцискиот план