Спорт

Пандев: Имам големи мечеви во кариерата, но вака среќен не сум бил никогаш

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев уште еднаш ја потврди својата класа и со гол во клучниот натпревар го одведе националниот тим на европско
Македонија

Филипче: Браво момци Македонци, славете со почитување на мерките

А1он
Министерот за здравство, Венко Филипче, упати честитки по повод пласманот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство и апелира да се почитуваат мерките за заштита
Спорт

ВИДЕО: „Ја излези Ѓурѓо“ – ечи од соблекувалната на фудбалерите

А1он
Прославата на македонските фудбалски репрезентативци од теренот се пресели во соблекувалната. „Ја излези Ѓурѓо“ ечи од соблекувалната на националниот тим. Еуфоричните репрезентативци ја освоија и
Спорт

Ангеловски: Александар ни го оспоруваа, Горан Велики Македонски не можат

А1он
Македонија го исполни сонот. Горан Пандев, Игор Ангеловски и сите останати влетаа на пресот и запеаја. За Македонија! Селекторот во транс, изјави….Горан Велики никој не
Спорт

Солзи и еуфорија: Се слави во Тбилиси

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци со солзи радосници го прославуваат пласманот на Европското првенство. Големиот успех кој нашата држава го чека од осамостојувањето фудбалерите голавеа на теренот
Спорт

(ВИДЕО) Македонија е на Европско: Историски успех на фудбалерите

А1он
Македонската фудбалска репрезентација обезбеди историски пласман на Европско фудбалско првеНство. Нашиот национален состав ќе биде дел од контиенталниот шампионат што ќе се одржи следното лето
Спорт

(ВИДЕО) Македонија на чекор до ЕП: Гол на Пандев за водство против Грузија

А1он
Со голот на капитенот Горан Пандев македонската фудбалска репрезентација води со 1-0 во финалето на Лигата на нации против Грузија. Одличната акција што ја почна
Македонија

Маричиќ – Вархеји: Владата да продолжи со реформите во правосудството

А1он
Министерот Бојан Маричиќ попладнево преку видео врска оствари средба со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји информираат од Министерството за правда. На разговорот, министерот му ги
Македонија

Приведен бегалец од затвор кој се барал со потерница за издржување казна од 10 години

А1он
Полицијата привела бегалец од затвор, кој се барал со потерница за издржување казна од 10 години. „Денеска полицијата на улицата Востаничка во Скопје го приведе