Македонија

Затворени седум угостителски објекти поради непочитување на здравствените протоколи

А1он
Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од кои 1.750 се инспекциски надзори.
Македонија

Кочанчанец наместо да седи во изолација си правел прослава

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Н.Т.(18) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна болест“
Македонија

Битиќи: Одлуката за статусот на Пошта следната година

А1он
Статусот на АД – Пошта на Северна Македонија, нема да се реши до крајот на годината. Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, на новинарско прашање
Македонија

Груби на средба со унгарскиот амбасадор Дукс: Унгарија ја поддржува Република Северна Македонија во процесот на членство во ЕУ

А1он
За време на оваа средба двајцата соговорници разговараа за важната и конструктивна улога на Република Северна Македонија во унапредувањето на односите меѓу земјите од Западен
Спорт

УЕФА не го менува планот за ЕП 2020: Македонија би играла во Амстердам и во Букурешт

А1он
Европската куќа на фудбалот демантира дека ќе има друг план за организација на Европското првенство кое поради коронавирусот е одложено за следното лето. Се појавија
Спорт

Аријан Адеми не е меѓу „позитивните“ во Динамо Загреб

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми не е меѓу четворицата фудбалери кои имаат позитивни тестови на Ковид-19. Ова е убава вест за селекторот Игор Ангеловски и
Спорт

Марадона успешно опериран: Отстранет хематомот од мозокот

А1он
Диего Марадона имаше успешна операција и неговиот живот е спасен. Легендарниот фудбалер е во стабилна состојба по хируршкиот зафат кој траел речиси два часа. Отстранет
Спорт

Динамо Загреб на Аријан Адеми пријави четворица позитивни на Ковид-19

А1он
Хрватскиот првак Динамо Загреб има проблеми со коронавирусот. Четворица фудбалери се позитивни на Covid-19 и му се придружуваат на тренерот Зоран Мамиќ во карантин. Имињата