fridrih ebert

Регион

Фондацијата Фридрих Еберт состави нацрт статут за ЗСО

А1он
Портпаролот на германската фондација „Фридрих Еберт“ (ФЕС) во Косово, Рене Шле изјави дека организацијата го завршила изготвувањето на статутот за Заедницата на општини со српско
Македонија

Заев ја доби Наградата за човекови права: Некои европски лидери имаат заборавено на вредностите на ЕУ

А1он
На претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска во Берлин му беше врачена престижната награда за човекови права за 2020 година. На
Македонија

Германската фондација Фридрих Еберт му ја додели годинешната награда за човекови права на Зоран Заев

А1он
Фондацијата Фридрих Еберт од Германија, која има своја канцеларија и во Македонија, оваа година му ја доделува наградата за човекови права на македонскиот премиер Зоран
Македонија

Кандидатите за градоначалници се обврзаа на соработка со граѓанските организации

А1он
Во рамките на проектот „Денот потоа: Локални избори“, Фондацијата Фридрих Еберт-канцеларија Скопје во соработка со прогресивни граѓански организации и претставници од академската фела, во периодот
Македонија

Заев на средба со претставници на Фридрих Еберт: Поддршка од германската фондација за политиките на отвореност на новата Влада

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, попладнево се сретна со Милан Живковиќ и Нита Старова, претставници на Канцеларијата на Фондацијата Фридрих Еберт од