Проектил од огнено оружје влегол низ излог во скопска аптека

Од:

Министерството за внатрешни работи информираше дека ноќеска во 00:18 часот, вработени во аптека на булевар „Партизански одреди“ во Скопје пријавиле дека забележале дека низ излогот навлегол проектил од огнено оружје кој оштетил производи на една од полиците.

Од МВР соопштуваат дека нема повредени лица, а на местото на настанот пронајдени и подигнати се две чаури и еден проектил. Посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Српски полицајци дочекани со боксови на „дива“ прослава на Стара нова година

Жарко Настоски

Работник во перална уништи „Ферари“ на фудбалерот Маркети вредно 300.000 евра

Жарко Настоски

ВИДЕО: Човек снимен како шутира кутре во Белград, уапсен во Врњачка Бања

Жарко Настоски

Толпа нападнала струмички полицајци додека апселе криминалец, морале да пукаат во воздух

Жарко Настоски

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Нов испад на Плоштад, човек се крсти кај споменикот на Цар Самоил пред паркиран автомобил

А1он