Вработена во тетовската болница пријавила физички напад од колега

Од:

Четириесет и четиригодишна жена, вработена во Клиничка болница Тетово пријавила во полиција дека била нападната од друг вработен во установата. Тетовската полиција вчера бележи уште две пријави за физички напад.

-На 12 јануари во 10.15 часот во СВР Тетово 44-годишната А.А. од тетовска Брвеница вработена во Клиничка болница Тетово пријавила дека околу 09.00 часот, по претходна расправија, била физички нападната од Б.К. од Тетово, исто така, вработен во болницата, информираат од СВР Тетово.

Вчера во СВР Тетово малолетник заедно со неговиот родител пријавиле дека на 7 јануари околу 18.15 часот на паркинг од трговски центар во Тетово, додека тој бил со неговите малолетни пријатели, биле физички нападнати од четри лица кои при нападот користеле и остар предмет, со кој му нанеле повреда.

Во полицијата 24-годишна жена од Тетово пријавила дека на 11.01.2022 година околу 18.30 часот, во семејниот дом, по вербална расправија, ја нападнал нејзиниот сопруг Ф.Б.

Би можело да ве интересира

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска

Приведено лице од Битола, со воздушна пушка пукал во кучиња скитници

Ана Ололовска

Приведени тетовец и гостиварец за издржување на затворски казни

Ана Ололовска

Приведени три лица, затекнати при пустошење на шума

Ана Ололовска