ВИДЕО: Тепачка во „КАМ“ маркет, вработен бил нападнат од купувач

Од:

Тепачка избила во „КАМ“ маркет кој се наоѓа во Дебар маало, помеѓу вработен и купувач. На снимката до која дојде „А1он“ се гледа како купувачот му се нафрла на вработениот, а негови колешки, се обидуваат да го оттргнат. Се слуша и звук на силен удар, пискање и извици „Не, не“ . Дел од останатите потрошувачи, панично се повлекуваат подалеку од местото каде се случува инцидентот. Случајот е пријавен и во полиција.

Според пријавата во МВР, касиер бил нападнат бидејќи на купувачот му кажал да стави заштитна маска, како што налагаат и мерките за заштита од ширење на коронавирус. Сѐ се случило во нешто пред 17 часот, а е пријавено, по затворање на маркетот во 22 часот.

„В.П.(22) од Скопје пријавил дека околу 16.50 часот додека ги извршувал своите работни активости како касиер во маркет на подрачјето на Центар влегло маж на возраст од околу 30 години без заштитна маска да пазари и од страна на неговата колешка му било укажано да стави заштитна маска поради запазување на здравствените протоколи. Тогаш лицето станало агресивно и физички ги нападнало“, велат од МВР за „А1он“.

Оттаму посочуваат дека се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ФОТО) Кражба во Аеродром – им ги украле влезните врати на станарите од неколку згради

Приведени крадци од Тетово

Ана Ололовска

Полицијата го расчисти случајот со тепање на куче во радовишко од објавено видео на социјалните мрежи

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен крадец од Велес, следува поднесок

Ана Ололовска