Полицаец од Скопје се повредил чистејќи го службениот пиштол

Од:

Полициски службеник од селото Инџиково утрово се здобил со повреда при чистење на службен пиштол, соопшти МВР.

– Утрово околу 03:00 часот во куќа во селото Инџиково, Скопско. А.С.(24), полициски службеник, при чистење службен пиштол, испукал еден куршум и се здобил со повреда во десното стапало. А.С. е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, посочуваат од МВР.

Оттаму информираат дека известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за 16 дебрани, правеле забава во викендица покрај Дебарско Езеро

Ана Ололовска

Приведен дилер на дрога од Велес

Ана Ололовска

Кривична пријава против двајца кумановци за фалсификување пари

Ана Ололовска

Дебранец физички го нападнал татко му, полицијата го привела

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пронајдено оружје во Блаце

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Гази Баба поради непочитување на работното време

Ана Ололовска