Спорт

ВИДЕО: Навивач украде дрес од играч на терен

А1он
Дуелот помеѓу Кашимпаша и Газиантепе муприпадна на домаќинот со резултат 3:0, а откако Уругваецот Пабло Пинтос го постигна последниот гол на натправарот, остана без дресот.
Свет

Франција: Објавена нова карикатура на пророкот Мухамед

А1он
Уште не стивнаа протестите против американскиот антиисламистички филм, а веќе се насетува нова бура од незадоволство. Францускиот сатиричен неделник, на насловната страна во најновиот број,
Свет

Форбс со насловна страна „тешка“ 126 милијарди долари

А1он
Изданието на „Форбс“ по повод 30 годшнината, на насловната страна ги овековечи најбогатите луѓе на светот, кои не ретко своето богатство го подаруваат. Имено сите
Свет

ВИДЕО: „Феменките“ разголени се шетаа низ муслиманската четврт во Париз

А1он
Разголени активистки на украинското феминистичко движење „Femen“ по повод отворањето на канцеларијата во Париз, продефилираа низ муслиманскиот кварт во Париз. „Се наоѓаме во еден од
Магазин

КЕНЕДИ: Фасцинантни фотографии на најпознатиот пар на сите времиња

А1он
Колекција на извонредни приватни и јавни фотографии ќе бидат претставени на изложба, откривајќи го наследството на една од најпознатите двојки на сите времиња, Џон и
Магазин

Дали го знаете вистинското име на Чак Норис?

А1он
Сите добро знаеме дека ретко кога уметничките имиња на славните, соодветствуваат со вистинските имиња. Некои планетарно популарни јавни личности, за кои сте мислеле дека ги