Магазин

Македонија можен фаворит на Евровизија?

А1он
Пред вечерашната втора полуфинална евровизиска вечер, новинарите во Баку, Азербејџан собрани од секаде во светот прогнозираат кои земји ќе си обезбедат пласман во финалето, а
Економија

Ромпуј: ЕУ сака Грција да остане во еврозоната

А1он
Европската унија сака Грција да остане во еврозоната, но и да „ги почитува своите должности“. Ван Ромпуј, на неформалниот Самит во Брисел, потенцираше дека продолжувањето
Спорт

Мадрид, Токио и Истанбул можни домаќини на Олимпијадата во 2020

А1он
Истанбул, Мадрид и Токио се можните домаќини на летната Олимпијада во 2020-та година. Тоа беше одлучено по првиот ден од состанокот на извршната комисија на