moda

Магазин

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

А1он
Овогодинешното издание на Нихон-џи фестивалот за јапонска култура, ќе се одржи на 27-ми мај во Мала Станица, и ќе го претстави јапонското влијание врз македонските
Магазин

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

А1он
Хајди Клум, германскиот супер-модел, објави повеќе од провокативна фотографија за католички Велигден кој беше на 9 април. Таа на своите следбеници им посака „Среќен Велигден“
Магазин

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

А1он
Џесика Воли колабираше на работното место и почина. Пријателите и колегите се во шок. Оваа девојка имаше 25 години. Позната е како поранешна мисица, а
Магазин

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

А1он
Дека најпознатите македонски модели изгледаат подеднакво добро како и пред неколку години кога последен пат се појавија на модните писти, докажаа во хотелот Лимак каде
Магазин

Ја исмеваа поради изгледот по породувањето: Адријана Лима брутално им одговори на критичарите со нова фотографија

А1он
Адријана Лима е на удар на критики откако на крајот на август минатата година стана мајка по трет пат. Ја исмеваа поради изгледот по породувањето,
Магазин

Познат манекен изврши самоубиство: Скокнал од балконот на својот стан

А1он
Манекенот Џеф Томас се самоубил скокајќи од балконот на својот стан, пренесува „ТМЗ“. Познатиот топ модел имаше 35 години. Полицијата се уште истражува, смртта се