Македонија

Време: Облачно, ветровито и постудено

А1он
Македонија денеска ќе биде под влијание на антициклонска студена воздушна маса. Времето ќе биде облачно, ветровито и студено. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар,
Магазин

Влезниците за Гластонбери 2013 распродадени во рекорден рок

А1он
Влезниците за рок фестивалот во Гластонбери продадени се во рок од 100 минути, објавија организаторите во неделата, пренесува BBC. Обожавателите на рок музиката преку телефон
Свет

Пакистанската армија ги запре демонстрантите

А1он
Пакистанската армија не му дозволи на конвојот возила да влезат во племенскиот регион на Јужен Вазиристан на границата со Авганистан, за да протестираат против нападите
Спорт

ВИДЕО: Голот со кој Пандев му донесе победа на Наполи

А1он
Наполи поведе со голот на Марек Хамшик во дуелот против Удинезе, но гостите преку Пинци се вратија на натпреварот. Во судиското продолжение следуваше нова магија
Свет

Во неколку европски земји се одржа Roma Prajd (гордоста на Ромите)

А1он
Во повеќе европски градови денес е организиран Roma Prajd, на кој присуствуваа активисти за борба против расизмот, ромски музичари и други, за да се спротивстават