(ВИДЕО) Маскирани лица влегоа со мртовечка кола на теренот на фудбалски натпревар во Англија

Од:

Претсезонскиот пријателски натпревар помеѓу Данстон УТС и Гејтсхед беше прекинат откако маскирани лица влегоа со погребна кола на теренот.

Според симпатизер на Гејтсхед кој зборувал за Би-Би-Си, плакатите биле фрлени од прозорецот на друг сребрен автомобил пред „две лица со скијачки маски“ да излезат од погребната кола, да влезат во вториот автомобил и да избегаат.

„Поради инцидент на теренот што се случи набргу по крајот на првото полувреме, денешниот натпревар беше прекинат од судијата“, објави Гејтсхед на Твитер.

Би можело да ве интересира

Обилниот снег на северот на Англија предизвика сообраќаен колапс и прекин на електричната енергија

Горан Наумовски

ВИДЕО: Хаос на Маракана – масовна тепачка на трибините во Бразил

Предраг Петровиќ

Голем ден за швајцарскиот фудбал, Џака станува рекордер

Во Манчестер: Полицијата и пожарникарите опколија авион поради закана за бомба

Горан Наумовски

Исчезнатиот 18 годишен шпански фудбалер пронајден мртов

Македонските фудбалери до 19 години ја совладаа Полска на стартот на квалификациите за ЕП

Предраг Петровиќ