natprevar

Свет

(ВИДЕО) Маскирани лица влегоа со мртовечка кола на теренот на фудбалски натпревар во Англија

А1он
Претсезонскиот пријателски натпревар помеѓу Данстон УТС и Гејтсхед беше прекинат откако маскирани лица влегоа со погребна кола на теренот. CHAOS as a Dunston vs Gateshead
Регион

Незадоволен од терминот „џаболебар“ во насловот, победникот во лежење во Црна Гора упаднал во редакција и кршел инвентар

А1он
Жарко Пејановиќ, кој победи на 12-от натпревар во лежење во Црна Гора, упаднал во просториите на дневниот весник „Дан“ и физички ги нападнал вработените, кршејќи
Спорт

„Л’Екип“ објави дека натпреварот меѓу ПСЖ и Црвена ѕвезда бил наместен, клубовите демантираат

Францускиот весник „Л’Екип“ повикувајќи се на неименуван извор објави дека натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Црвена ѕвезда наводно бил