zoran milanovic

Регион

Уставниот суд на Хрватска соопшти: Милановиќ за да биде кандидат на изборите мора да поднесе оставка

А1он
Уставниот суд на Хрватска денеска по седницата ја соопшти одлуката за објавување на кандидатурата на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ на изборите на листата на СДП.
Регион

Пленковиќ: Милановиќ продолжува со циркусот, маските паднаа

А1он
Претседателот на хрватската влада и на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, изјави дека денешниот потег на претседателот Зоран Милановиќ да се кандидира за премиер покажува дека маските
Регион

Милановиќ се откажува од претседателската функција, ама по трката за премиер

А1он
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ се појави на прес конференцијата на СДП. Тој оди на избори и ќе биде кандидат за премиер. Според неофицијални информации тој
Магазин

Северина му одговори на хрватскиот претседател: Благодарам за грижата, ама моето дете не е уште полудено

А1он
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ го коментираше случајот за старателство меѓу Северина и Милан Поповиќ. Тој за Дневник.хр критикуваше зошто толку долго трае битката за старателство.
Регион

Милановиќ: Или Русија и САД некаде ќе се договорат или ќе следи Трета светска војна

А1он
Испраќањето западни тенкови во Украина ќе ја продолжи војната во оваа земја, а доколку Вашингтон и Русија не се договорат, ќе следи Трета светска војна,
Регион

Милановиќ и опозицијата го обвинуваат Пленковиќ за кршење на хрватскиот Устав

А1он
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и дел од опозицијата денеска го обвинија премиерот Андреј Пленковиќ дека го прекршил Уставот бидејќи до Парламентот доставил предлог-одлука за обука
Uncategorized

Милановиќ не е добредојден на одбележување на деблокирањето на Дубровник

А1он
Организациониот одбор на прославата за 30-годишнината од ослободувањето на јужна Хрватска и деблокирањето на Дубровник денеска потврди дека претседателот и врховен командант Зоран Милановиќ не
Регион

Милановиќ е против обука на украински војници во Хрватска

А1он
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска изјави дека како врховен командант ќе биде против идејата за обука на украински војници во Хрватска. Тоа, како што рече,
Регион

Ердоган и Милановиќ со спротивставено мислење за изборните реформи во Босна и Херцеговина

А1он
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска во Загреб изјави дека не е задоволен од Дејтонскиот договор, но дека лидерите на Босна и Херцеговина треба да
Регион

(ВИДЕО) Милановиќ бил оттурнат од коњ откако му врачил награда на победникот на витешки натпревар

А1он
Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ бил оттурнат од коњ откако му врачил награда на победникот на витешки натпревар. Милановиќ се обидувал да се фотографира со