zakon za sjo

Македонија

(ВИДЕО) Каракамишева: Законот не е реформски, туку со намера да се вдомат кадри на СЈО

А1он
“Законот е лоша имитација на оној од 2007 година, да беше реформски ќе имавме сосема нов закон, а не лоша компилација од претходниот за кој
Македонија

1,5 месец никој не ги работи истрагите на СЈО

Васко Маглешов
И покрај тоа што помина 1,5 месец од преземањето на предметите на СЈО, ексспецијалните обвинители освен што се појавуваат на судења за тековните обвиненија, отворените
Македонија

Законот за СЈО помина на Влада – aко има 80 пратеници може да се донесе уште месецов

А1он
Законот за Јавното обвинителство, со кој се регулира статусот на специјалното јавно обвинителство, поминал на владина седница, потврдија за „А1он“ извори од Владата. Следува периодот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мицевски: Лидерска средба за договор за СЈО

А1он
Координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, Никола Мицевски, рече дека неговата партија најпрво треба да ја види содржината на законот за СЈО за