zekon za sjo

Македонија

Законот за СЈО помина на Влада – aко има 80 пратеници може да се донесе уште месецов

А1он
Законот за Јавното обвинителство, со кој се регулира статусот на специјалното јавно обвинителство, поминал на владина седница, потврдија за „А1он“ извори од Владата. Следува периодот