karakamiseva

Македонија

(ВИДЕО) Каракамишева: Законот не е реформски, туку со намера да се вдомат кадри на СЈО

А1он
“Законот е лоша имитација на оној од 2007 година, да беше реформски ќе имавме сосема нов закон, а не лоша компилација од претходниот за кој
Македонија

Каракамишева бара да се поништи Договорот од Преспа и сите акти потпишани од Талат Џафери

А1он
Професорката по уставно право и политички систем Тања Каракамишева преку Фејсбук статус повторно излегува со барања, за кои вели дека дека треба сите заеднички да
Македонија

Каракамишева повикана на информативен разговор поради говор на омраза

А1он
Професорката Тања Каракамишева била на информативен разговор во полициска станица, бидејќи била пријавена за ширење говор на омраза. Таа на својот Фејсбук профил денеска објави
Македонија

Каракамишева: Коалицијата меѓу СДСМ и ДУИ го остварува планот на Зијадин Села за делење на државата

А1он
Професорката Тања Каракамишева на социјалните мрежи реагира дека не смее да се донесе Законот за јазици без амандманска расправа. Се погласни се гласините дека собраниското
Македонија

(ВИДЕО) Каракамишева: Барањето услови на Иванов за мандат не е уставно

А1он
Професорката Татјана Каракамишева во гостувањето на ТВ Нова минатата недела кажа дека Иванов мора да го даде мандатот на тој што обезбедил мнозинство во парламентот