zakon za igri na sreka

Македонија

АСОМ: Класична злоупотреба на европското знаменце во Законот за игри на среќа

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) уште еднаш најостро реагира за злоупотребата на европското знаменце во Законот за игри на среќа. „Во повеќе наврати
Македонија

Отворено писмо на „Сакам да работам“ до Пендаровски: Бидете претседател на сите граѓани, не дозволувајте да не избркаат од Македонија

А1он
Вчерашното гласање за противуставните и скандалозни измени на Законот за игри на среќа од мнозинството пратеници ни предизвика горчина во душите. Многумина од нас со
Македонија

Обложувалниците и казината мора да се селат подалеку од училиштата, донесен е Законот за игри на среќа

А1он
Собранието денеска во рамки на 140. седница ги донесе измените и дополнувањата на Законот за игрите на среќа и за забавните игри. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ уште
Македонија

(ВИДЕО) Пратениците со ЕУ знаме ќе го затворат најголемиот работодавец во приватниот сектор: Апел до Пендаровски да не го потпише Законот за игри на среќа

Александар Тодески
Тврдиме дека одредбата за фистанцирање од 500 метри не е за заштита на младите. Пратениците нека си го постават прашањето, каква заштита обезбедува државата кога
Македонија

Пратениците денеска решаваат за гасната централа што ќе ја градат Грци и за Законот за игри на среќа

А1он
Собранието денеска ќе ја одржи новата 140- седница по изборот на техничката Влада. На дневен ред на оваа седница се 39 точки. На дневен ред
Македонија

„Сакам да работам“ до „Антикоцкање“: Дали сакате затворање на легалните објекти затоа што во секторот игри на среќа 90 проценти од вработените се Македонци

А1он
„Групата за играње на црно“ која се претставува како Движење „Антикоцкање“ од Тетово делува како огранок на една владејачка партија која јавно се критикува дека
Македонија

Пратениците утре да гласаат за законот за дислоцирање на објектите на игри на среќа повика Движењето Антикоцкање

А1он
Движењето Антикоцкање од Тетово одржа прес-конференција од која побара ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи усвојувањето на законот со кој објектите на игри на среќа ќе се
Македонија

Расправа за измените на Законот за игрите на среќа: Ова се прави за Артан Груби и богатење на ДУИ

А1он
Собраниската Комисија за европски прашања како матично тело на денешната седница ја започна амандманската расправа за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за игрите
Македонија

Ќе има масовни протести, зад измените се кријат лични интереси, а не грижа за граѓаните, велат приредувачите на игри на среќа

Александар Тодески
Бараме да присуствуваме на Комисијата за европски прашања, согласно Закон, велат приредувачите на игри на среќа кои денеска излегоа на предупредувачки протест. ‘Повторно сме пред
Економија

АПИС: Предизборниот популизам ќе предизвика големи буџетски штети кои повторно ќе одат на грбот на граѓаните

А1он
Изненадени сме од леснотијата со која мнозинството пратеници продолжуваат авантуристички, по секоја цена да ја туркаат процедурата за усвојување на противуставните и скандалозни законски измени