vranje

Регион

Ученици во Врање тепани и врзувани: Ги терале да шетаат голи низ училница

А1он
Случај на насилство меѓу ученици се случил во училиште во Врање, дознава „Новости“. Од обвинителството во Врање за „Новости“ потврдија дека возрасен ученик од околината
Македонија

Во Врање во 2021 година вакцинирани вкупно 26.689 македонски државјани

А1он
Во Врање заклучно со 5 јануари, годинава, се дадени точно 116.548 дози од сите вакцини против коронавирусот, соопштиja од Здравствениот дом во Врање, јави дописникот
Македонија

Во Врање досега комплетно се вакцинирале речиси 12 илјади Македонци

А1он
Од почетокот на вакцинацијата, па до вчера, во Спортската сала во Врање се вакцинирани вкупно 100.066 граѓани од Врање, од другите градови во Србија и
Македонија

Над 10 илјади македонски граѓани првата доза вакцина против Ковид-19 ја примиле во Врање

А1он
Во Врање досега со првата доза вакцинирани се 10.390 македонски граѓани, додека со втората доза примиле се 4.179 наши државјани. Според податоците на сајтот на
Македонија

Во Врање досега се вакцинирале 4.502 Македонци

А1он
4.502 Македонски досега примиле вакцина против Ковид-19 во Врање покажуваат податоците на тамошните здравствени власти. Според извештајот на Здравствениот дом во Врање, во саботата, на
Македонија

Во Врање вакцинација за Македонци и без закажан термин

А1он
Македонските граѓани се вакцинираат во Врање и без претходно да имаат закажан термин. Треба со себе на имаат само важечка лична карта или пасош јавуваат
Македонија

ВИДЕО: Вакцинација викендов за македонските граѓани во Врање, но и во Белград

А1он
Во Србија продолжува бесплатната вакцинација на граѓаните од соседните земји, а во Врање викендов се вакцинираат граѓани од Македонија. Во Врање за вакцинација викендов пријавени
Регион

Драматична состојба со Ковид-19 во Врање, шопингот на Македонците една од причините

А1он
Епидемиолошката ситуација во Врање е вонредна и исклучително тешка велат епидемиолозите од Здравствениот центар во градот. Последниот период Врање заедно со Белград е едно од
Македонија

(ВИДЕО) Скопјани со автобуси кон Врање по евтино пилешко: Имуни сме веќе на короната нема што да се плашиме

Габриела Димковиќ-Мишевска
Со автобуси, преку неколку туристички агенции скопјани утрово се упатија на шопинг во Врање , во новоотворениот „Лидл“ во потрага по евтино пилешко месо и
Регион

Во Врање се отвора и третата Ковид-болница

А1он
Поради зголемување на бројката на заболени кои имаат потреба за хоспитализација, во Врање ќе биде отворена и третата Ковид-болница на Одделението за физијатрија, пренесуваат српските