uefa

Спорт

Финалето на Европското првенство дефинитивно ќе се игра во Лондон, децидна е УЕФА

А1он
Европската фудбалска асоцијација ги демантираше информациите за можен трансфер на финалето на ЕВРО 2020 од Англија во Унгарија. – УЕФА е воодушевена што може да
Спорт

Грчките поплаки одбиени во УЕФА – немале основа да се бунат за македонските дресови

А1он
Кратенката МКД, која се користи за настапот на македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО2020, како и логото ФФМ (Фудбалска федерација на Македонија) на нејзиниот национален дрес,
Спорт

Челниците на УЕФА појдоа на баци-рака кај Папата пред Европското првенство

А1он
Претседателот на УЕФА Александар Чеферин и други високи фудбалски гости денеска на аудиенција во Апостолската палата во Ватикан добија благослов од поглаварот на Римокатоличката црква,
Спорт

УЕФА ги тера Украинците да си ги сменат дресовите, имале политичка и воинствена порака

А1он
УЕФА делумно ја прифати жалбата на Русија поднесена поради изгледот на новиот дрес со кој украинската фудбалска репрезентација ќе настапи на ЕУРО2020. Украина од дресот
Спорт

УЕФА анкетира за шансите на македонските фудбалери на ЕУРО2020

А1он
Повеќе од половина испитаници во онлајн анкета на официјалниот сајт на УЕФА предвидуваат дека македонската фудбалска репрезентација нема да ја мине групната фаза во својот
Спорт

Наесен повторно фудбал пред полни стадиони, најави првиот човек на УЕФА

А1он
Завршницата на Лигата на шампиони покажа дека фудбалот и во услови на пандемија може да се игра во присуство на публика, а доколку истата слика
Спорт

УЕФА го укинува правилото за гол во гости

А1он
Комисијата за клупски натпреварувања на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) препорача укинување на правилото за гол во гости во европските натпреварувања. За препораката да стане правосилна
Спорт

УЕФА ги тужи Реал, Барселона и Јувентус

А1он
Европската фудбалска асоцијација објави иницирање дисциплинска постапка против Реал Мадрид, Барселона и Јувентус. Причината за отворање на случајот е можно кршење на регулаторната рамка на