uefa

Спорт

УЕФА ја казни Србија

А1он
Европската фудбалска федерација (УЕФА) го казни Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), со играње на еден натпревар пред празни трибини. Причината се расистички навреди испратени од
Спорт

УЕФА од втор обид ги извлече осминафиналните двојки во ЛШ, Челзи повторно против Лил

А1он
Осминафиналните двојки во Лигата на шампиони (ЛШ) се познати попладнево, откако УЕФА прво ја поништи извлечената жрепка поради технички проблем со софтверот и ја повтори
Спорт

Одложениот натпревар на Тотенхем со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА

А1он
Одложениот натпревар на Тотенхем во Лигата на Европа со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА. УЕФА објави соопштение во кое потврди дека натпреварот од
Спорт

Левандовски прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите на УЕФА

А1он
Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски е прогласен за играч на неделата во фудбалската Лига на шампионите, објавено е на официјалниот сајт на УЕФА. Триесет и
Спорт

УЕФА и ФИФА со ревизија на финансиското работење на ФФМ поврзано со проектите од развојните и инвестициските програми

А1он
На барање на Фудбалската федерација на Македонија изминатиот период претставници на ФИФА и УЕФА вршеа ревизија на финансиското работење на федерацијата, поврзано со проектите и