trendafilov

Македонија

Ѓорѓи Трендафилов: Македонија е дискриминаторска земја не само во однос на етничкото потекло

Орце Костов
„Македонија е длабоко дискриминаторска држава, не само во однос на етничкото потекло или националните малцинства, нашата дискриминација се заснова на социјалните права. Проблемот е во
Македонија

Трендафилов: Бугарите од Македонија да помогнат за релаксирање на односите Софија-Скопје

А1он
Ѓорѓи Трендафилов од Граѓанско демократската унија (ГДУ), кој денеска заедно со претседателот на Клубот „Ванчо Михајлов“, Љупчо Ѓоргиевски, како претставници на различни организации на бугарската
Македонија

Георгиевски, Трендафилов и Колев ќе ги бранат интересите на Бугарите кај еврокомесарот Вархељ

Орце Костов
Комесарот за соседство и проширување на Европската унија, Оливер Вархељ ќе се сретне со претставниците на македонските Бугари. Средбата ќе се одржи неделава во Брисел