tokio

Спорт

Ѓоковиќ го декласира Милман за титула во Токио и му побегна на Надал

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ја освои титулата во Токио со убедлива победа над Австралиецот, Џон Милман, во два сета кои ги доби со 6:3
Свет

Американскиот државен секретар пристигна во Токио

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во посета на Јапонија каде ќе се сретне со премиерот Шиндзо Абе и министерот за надворешни работи Таро
Спорт

Токио ги претстави маскотите за Олимписките игри во 2020 година

А1он
Организаторите на Олимписките и Параолимписките игри, кои ќе се одржат во 2020 година во Токио, денеска во јапонската престолнина ги претставија маскотите. Фигурите, за кои