Поради ниски температури во Токио откажани повеќе од сто летови

Од:

Ладен зимски бран го зафати Токио и околината, поради што се откажани повеќе од 100 полетувања и слетувања на аеродромот во Токио.

Во центарот на Токио, до пладне по локално време, падна снег од еден сантиметар, а температурата е под нула.

Екстремно ладно време го погоди и најсеверниот дел на островот Хокаидо, каде што температурите паднаа на минус 20 степени.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Петмина загинати во леталото на крајбрежната стража кое се судри со изгорениот авион

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Изгоре авион на писта на аеродром во Токио

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Експлозија во зграда во Токио: Четири лица се повредени, тројца во тешка состојба

Горан Наумовски

Истрагата откри што предизвикало приземјување на сите летови во САД минатата недела

Ана Ололовска

Јапонија им нуди на семејствата по 7500 долари по дете доколу се иселат од Токио

А1он

Јапонија одобри двојно зголемување на воениот буџет до 2027 година

А1он