(ВИДЕО) Експлозија во зграда во Токио: Четири лица се повредени, тројца во тешка состојба

Од:

Експлозија одекна во зграда во центарот на Токио при што избувна пожар, а четири лица беа повредени. Противпожарната служба брзо го изгаснала пожарот. Од четворицата повредени, тројца се во тешка состојба, јавува државната телевизија НХК.

Засега официјално не е потврдена причината за експлозијата во областа Шинбаши, но очевидци на настанот велат дека пред експлозијата почувствувале мирис на гас.

„Штотуку пристигнав на работа кога слушнав многу силна експлозија. Го грабнав мобилниот телефон и искочив надвор“, изјавил Шинобу Накагава, 26-годишен вработен во ресторанот лоциран на првиот кат од зградата.

„Имаше парчиња мебел и отпад низ целата улица, а кога го подигнав погледот, видов огромна колона чад“, додаде тој.

Експлозијата се случила во област во близина на железничката станица која е полна со барови и ресторани.

Би можело да ве интересира

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

(ВИДЕО) Експлодира цистерна со гас во Монголија, има загинати и повредени

Горан Наумовски

Едно лице e повредно во експлозија на плинска боца во центарот на Куманово

Горан Наумовски

13 повредени во експлозијата кај Косовска Митровица: Меѓу нив има и деца

Горан Наумовски