telo

Македонија

Тело на Македонец пронајдено во стан во Бујановац

А1он
Тело на македонски државјанин е пронајдено во изнајмен стан во Бујановац потврди Вишото јавно обвинителство од Врање. Мртов 30-годишник од Скопје би пронајден во објект
Македонија

Тело на битолчанец е пронајдено во водите на Преспанското Езеро

А1он
На 11.11.2022 во 21.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро било пронајдено телото на Р.А.(39) од с. Могила, битолско,
Македонија

Албански медиуми: Исчезнат државјанин на Албанија пронајден мртов во Скопје

А1он
Албански државјанин, кој пред неколку недели бил пријавен како исчезнат, бил пронајден мртов во Скопје, пишуваат медиумите во Албанија. – Р.К. кој пред неколку недели
Македонија

Тело на средовечен маж пронајдено во Охридското езеро

А1он
Безживотно тело на средовечен маж попладнево е пронајдено во водите на Охридското Езеро во близина на брегот, соопшти полицијата. Случајни минувачи кои го забележале телото