Тело на битолчанец е пронајдено во водите на Преспанското Езеро

Од:

На 11.11.2022 во 21.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро било пронајдено телото на Р.А.(39) од с. Могила, битолско, по што од Противпожарната единица Ресен било извлечено од водата и по наредба на Јавен обвинител било пренесено во Клиничка болница-Битола за обдукција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Тело на Македонец пронајдено во стан во Бујановац

Катерина Павлова-Николовска

Голема потрага по жена која скокна во Вардар

Горан Наумовски

Прекината е потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на реката Вардар

Горан Наумовски

ЦУК: Се трага по лицето кое се фрли во водите на Вардар

Се трага по лице кое се фрлило од мостот „Близнак“ во Скопје

Горан Наумовски

Во Белград е пронајдено уште едно удавено тело, трето денеска

Горан Наумовски