Tel Aviv

Свет

ВИДЕО: Хамас во текот на ноќта го ракетирше аеродромот во Тел Авив

А1он
Силни експлозии се слушнаа во централниот дел на Израел и предградијата на Тел Авив доцна во неделата, објави Си-Ен-Ен. Хамас објави дека го нападнал меѓународниот
Свет

(ВИДЕО) Хаос на аеродромот во Тел Авив: Патниците лежат на пистата додека траат нападите

А1он
Патниците на аеродромот во Тел Авив, Бен Гурион беа принудени да чекаат на отворено и да лежат на земја додека траеше алармот за напади. View
Свет

(ВИДЕО) Терористички напад во Тел Авив: Автомобил влета во луѓе во парк, најмалку едно лице загина

А1он
Израелската полиција вечерва соопшти дека автомобилот удрил во група луѓе во близина на популарниот приморски парк пред да се преврти. Засега не е јасно што
Свет

ВИДЕО: Тројца убиен во напад кај Тел Авив, сомнежи за тероризам

А1он
Најмалку три лица загинаа, а четворица се повредени во израелскиот град Елад за време на сомнителен терористички напад, соопшти службите за итни случаи. Полицијата не
Свет

Израел ликвидираше двајца разузнавачи на Хамас

А1он
Израелската војска соопшти дека елиминирала двајца од клучните разузнавачи на радикалното палестинско движење Хамас. „Со помош на нашите авиони-ловци, како и на безбедносните служби, ги