stip

Македонија

ФОТО: „Езерото“ меѓу населбите Сењак и Дузлак во Штип

А1он
Последните поплави што го зафатија Штип кон крајот на февруари создадоа редица проблеми за локалните власти.  Еден од нив е и  „езерото“,  кое се создаде
Македонија

Крамариќ денеска ќе оствари средба со новиот градоначалник на Штип

А1он
Од Центарот за односи со јавноста на локалната самоуправа Штип јавуваат дека хрватскиот амбасадор Златко Крамариќ денес ќе оствари средба со новоизбраниот градоначалник на Штип,
Македонија

„Кибилт“ продолжува со изградбата на платформите во Штип

А1он
По двете одржани средби на новоизбраниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев, и бугарската фирма „Кибилт“,се утврдија над 90 % од  условите и начинот за продолжување
Македонија

Почна испуштањето на водата од езерото во штипските населби „Сењак“ и „Дузлак“

А1он
Штипското претпријатие „Стипион 2011“ и пожарникарите од денеска почнаа со пробивање на запушениот канал меѓу населбите „Сењак“ и „Дузлак“, каде што пред 20 дена се создаде
Македонија

Штипскиот градоначалник на средба со директорите на образовните институции

А1он
Градоначалникот на Општина Штип Илчо Захариев денеска ја имаше првата средба со директорите на четирите средни, петте основни училишта, двете детски градинки и на Домот
Македонија

Синот на поранешниот градоначалник на Штип ќе седне на претседавачкото столче во Советот на Општината?

А1он
Управниот суд ги донесе одлуките што се однесуваат на локалните избори што се одржаа пред десет дена. Тужбите што СДСМ ги поднесе до Управниот суд