spasovski

Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Институциите ќе профункционираат, државата ќе исчекори напред

А1он
По изборот на Талат Џафери за нов претседател на Собранието, Оливер Спасовски оптимистички кажа дека очекува конечно да профункционираат институциите и државата конечно да тргне
Видео Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Одлучни сме да избереме претседател на Собранието

А1он
Парламентарното мнозинство врз основа на Деловникот побара да се гласа спикер на Собранието. – Ова го направивме со цел да може да се одблокира Собранието,
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски до Вељаноски: Ако сакаме да го изиграме Деловникот ќе ве консултираме

А1он
Барам член кој може да го поништи Член 78 од Деловникот, денеска е девети ден, а се уште немаме претседател на Собранието, рече Оливер Спасовски
Македонија

Спасовски побара поддршка од десет пратеници за да се избере претседател на Собранието

А1он
Оливер Спасовски побара поддршка од десет пратеници за да се премине на четвртата точка од дневниот ред со цел Собранието конечно да добие претседател, бидејќи
Македонија

Спасовски: Да покажеме дека најважно ни е Куманово, соживотот во него и Македонија

А1он
Генералниот секретар на СДСМ и пратеник од Куманово, Оливер Спасовски, реагира на денешната намерна провокација со симнувањето на државното знаме во центарот на Куманово и
Македонија

Спасовски: ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотребува говорницата, дали се сомнева дека Илија Димовски ќе донесе погрешна одлука?

А1он
Реагирам зошто се злоупотребува говорницата. Сведоци сме на разни квалификации, се реплицира за да се исправи нечиј говор, тоа е пропишано и во деловникот, рече
Македонија

Спасовски: Некои од пратениците имаат цел да ја одолговлекуваат седницата

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски во реплика на говорот на Милошоски изјави дека е зачудувачки начинот на кој некои од пратениците се со намера
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Овој Марш ја испраќа пораката на едно опшетство со еднакви шанси за сите

А1он
Генералниот Секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, на денешниот Осмомартовски Марш којшто го организираше Форумот на жени на СДСМ, под мотото “ЗА РАМНОПРАВНОСТ – ЗА ЖИВОТ“
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Очекуваме дека наскоро ќе ги добиеме потписите за мандатот за состав на Влада

А1он
„Денеска остваривме една средба со претставници на Алијансата на Албнаците и разговаравме за актуелните теми во Македонија. Пред се, разговаравме за иднината на Македонија, за