solza grceva

Македонија

Грчева: Искрадени сме до коска, имаме нула гласови во избирачки места каде гласаа наши членови

Искра Манојлоска
Претседателката на партијата Глас за Македонија, Солза Грчева, не е задоволна од исходот од вчерашните предвремени парламентарни избори и од тоа како народот гласаше. Таа
Македонија

(ВИДЕО) Грчева: Очекувам до десет пратеници, со СДСМ никако, можна е коалиција со ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Претседателката на партијата „Глас за Македонија“, Солза Грчева по изборите очекува влез во Собранието со бројка од пет до десет пратеници. Во интервјуто за „А1он“
Македонија

Глас за Македонија бара одложување на изборите во април

А1он
„Во услови на опасна пандемија на корона вирусот, во услови на немоќен здравствен систем кај нас, во услови кога Европа ги затвора границите, крајно несериозно
Македонија

Грчева не гласала: Го искористив правото да направам ручек

Актуелната претседателка на политичката партија “Глас за Македонија”, Солза Грчева, на социјалните мрежи објави дека не излегла на гласање. „Прв пат ми се случува една
Македонија

Грчева: Договорот за Северна Македонија ќе биде поништен

А1он
Во пресрет на последното гласање за уставните промени, партијата на Солза Грчева, „Глас за Македонија“ порача дека наредната влада ќе го поништи преспанскиот договор. „Договор
Македонија

Грчева: Бојкот на „јавни дискусии“ по нацрт амандманите за измени на Уставот

А1он
„Денеска, во организација на владата започна караван наречен Јавни дискусии во врска со нацрт амандманите за измени на Уставот на Република Македонија. Јавното соочување на
Македонија

Глас за Македонија: Владата ќе прославува пораз на зелена маса

А1он
Политичката партија на Солза Грчева, „Глас за Македонија“, преку соопштение јавно ја запраша Владата што воопшто мисли да прославува со музичките настани кои во сабота
Македонија

Грчева: Не гласајте повторно за ратификацијана капитулантскиот Договор Заев- Ципрас!

А1он
Солза Грчева, претседател на „Глас за Македонија“, по повод дневниот ред на утрешната седница на Собранието, односно повторно гласање за ратификација на Договорот со Грција,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Грчева: Го тестираат трпението на народот, ние нема да се смириме додека не се распушти ненародното Собрание

А1он
Овој народ е доведен до ѕид од една предавничка тајфа, но нашиот глас ќе стигне до секој, изјави Солза Грчева на протестот против промена на
Македонија

Грчева: Местенка е дека Грците не прифаќаат „Илинденска Македонија“

А1он
„Игранкава е премногу проста. Имево кое е во суштина мајтапење со нас,е договорено со Грците поодамна, а е одобрено од Американците. Глумата сега е како