Грчева: Искрадени сме до коска, имаме нула гласови во избирачки места каде гласаа наши членови

Од:

Претседателката на партијата Глас за Македонија, Солза Грчева, не е задоволна од исходот од вчерашните предвремени парламентарни избори и од тоа како народот гласаше.

Таа обвинува за недоследности на изборните резултати.

„Имаме нула гласови каде гласале наши членови со семејствата. Искрадени сме до коска, Глас им сметаше на овие две гарнитури“, вели Грчева.

Таа тврди дека од Глас за Македонија, биле украдени гласови и поделени на големите партии.

Според Грчева, народот повеќе не треба да биде амнестиран од вината за политичката ситуација во Македонија и вели дека за неа е поразително тоа што граѓаните биле задоволни со „Северна“.

„Досега гласаа за популисти и криминалци, а сега за првпат гласаат за човек кој им ветува космодром во Кокино, тоа е нешто што не можам да го разберам веројатно сум од друга планета слетана“, вели Грчева.

Вината за ова Грчева, ја наоѓа во лошиот образовен систем кој се уназадува во последните 30 години, па луѓето се поделиле на ваксери и антиваксери.

„Сепак не можам да замислам дека сме толку луди, па да гласаме за некој што вертува космодроми“, вели Грчева.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: ИНТЕГРА поднесе тужба против Мицкоски, откако тој не му се извини на Ристовски

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ и Глас за Македонија: Итно да се расчисти нападот врз Љупчо Палевски

А1он

Глас за Македонија: Лидија Димова да му се извини на македонскиот народ за изјавата дека Македонија била дел од фашистичка држава

Ана Ололовска

Интегра најави тужба за Мицкоски: Ако не се извини, ќе бараме 100.000 евра за нарушување на нашиот углед

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е нервозна поради окрупнувањето на ВМРО-ДПМНЕ

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Мицкоски: Дел од ИНТЕГРА преминува во ВМРО-ДПМНЕ

А1он