Грчева не гласала: Го искористив правото да направам ручек

Од:

Актуелната претседателка на политичката партија “Глас за Македонија”, Солза Грчева, на социјалните мрежи објави дека не излегла на гласање.

„Прв пат ми се случува една групација да ми ѕвони на врата со прашање „Дали го исполнивте вашето граѓанско право на глас?“. Ова беше точно во 16:25 часот. Да, го исполнив моето право да не гласам. И уште повеќе, го искористив и моето право да направам генералка. И да направам убав ручек. Маж ми среќен“, напиша Грчева.

Кирацовски: “Имавме скандинавски избори“.Да, како во Лапонија. Луѓето со санки што ги влечат ирваси и никако да стигнат…

Posted by Solza Grceva on Недела, 21 април 2019

Таа на социјалните мрежи ја искоментира и изјавата на Александар Кирацовски кој рече „Имавме скандинавски избори“.

„Да, како во Лапонија. Луѓето со санки што ги влечат ирваси и никако да стигнат до лицето на местото…виулица од снег, ветар, -35, ова, она… Иди бре човече. Имавте повторен референдум“, додаде Грчева.

Кирацовски: “Имавме скандинавски избори“.Да, како во Лапонија. Луѓето со санки што ги влечат ирваси и никако да стигнат…

Posted by Solza Grceva on Недела, 21 април 2019

Би можело да ве интересира

Гуаидо ќе ги бојкотира предвремени избори

Предвремените парламентарни избори ќе ја чинат Австрија и општините околу 20 милиони евра

„Газета експрес“: Вонредните избори во Косово на 29 септември

Татјана Ташкова

На 13 октомври ќе се одржат парламентарни избори во Полска

Доколку не се исполнат барањата до средина на септември српската опозиција ќе ги бојкотира изборите

Светскиот македонски конгрес бара распуштање на Собранието и предвремени избори