sarena revolucija

Македонија

Савески: Да се повлече обвинението против Богоевски, а не против нас, посочува на двојни аршини

А1он
Откако Обвинителството се откажа од кривичниот прогон на сегашниот пратеник, тогашен учесник во шарената револуција, Павле Богоевски, неговиот соборец Мариглен Демири од Левицата вели дека
Македонија

Активисти на „Шарена револуција“ ќе го тужат Груевски, ги нарече уличари

А1он
На социјалнитемрежи се формира група од граѓански активисти, учесници во протестите на „Шарената револуција“. Тие најавуваат дека по вчерашните навреди ќе поднесат тужба против лидерот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Стериовска од „Шарена револуција“: Очекуваме да владеат принципи, а не луѓе во Македонија

А1он
Сите денови на улиците доведоа до остварување на целта-можност за демократско општество во кое ќе владее правото. Зачетниците на „Шарената револуција“ кои излегоа пред владата,
Видео Македонија

ВИДЕО: Протест пред Суд за поддршка на Павле Богоевски

А1он
Демонстратите од Шарената револуција денеска пред Кривичниот суд протестираат во поддршка на нивниот член Павле Богоевски кој е обвинет за учество во толпа која ќе
Видео Македонија

(ВИДЕО) Граѓани: Како хиени се навртеа на Јанева за да го одбранат криминалот

А1он
Наместо да се дискутира за извештајот, пратениците дискутираат за се и сешто, уште малку ќе ја прашаат и каде ја прави фризурата, рекоа за А1он
Видео Македонија

ВИДЕО: Факели пред Собранието, поддршка за Катица Јанева

А1он
Факели запалени пред Собранието за крај на протестот во знак на поддршка на Катица Јанева. Граѓаните порачаа дека Катица Јанева треба да продолжи со нејзината
Македонија

Обоена улицата пред Собранието

А1он
Демонстрантите кои се вечерва пред Собранието во знак на поддршка за Катица Јанева и СЈО ја обоија улицата пред Собранието. Шарената Револуција пред Собрание испиша