Robert fico

Регион

Фицо: Русија ја започна војната против Украина бидејќи „украинските неонацисти дивееја“

А1он
Словачкиот премиер Роберт Фицо изјави дека Русија ја започна војната против Украина во 2014 година бидејќи „украинските неонацисти дивееја“. Тој рече дека воената инвазија на