risi sunak

Свет

Сунак ненадејно ја откажа средбата со грчкиот премиер, се расправаат за скулптурата

А1он
Британскиот премиер Риши Сунак во последен момент ја откажа средбата со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, кој го обвини својот британски колега дека го сторил тоа
Свет

Британија и Франција загрижени за ескалација на конфликтот во Газа: Нека основаат две држави

А1он
Британскиот премиер Риши Сунак и францускиот претседател Емануел Макрон изразија загриженост за испораката на хуманитарна помош во Газа и опасноста од ширење на војната меѓу
Свет

Британскиот премиер: Војната во Украина е предизвик, но ни се заканува уште полош конфликт

А1он
Британскиот премиер Риши Сунак предвиде „тешка и опасна деценија“ во главниот преглед на одбраната, безбедноста и надворешната политика, објавен денеска. Тој предупреди дека руската војна
Свет

ВИДЕО: „Ова е мачно да се гледа“ – Бизарна снимка на која британскиот премиер се посрамоти во разговор со бездомник

А1он
Британскиот премиер Риши Сунак беше критикуван за непријатен разговор со бездомник додека волонтираше во народната кујна пред телевизиските камери. Сунак вчера посети прифатилиште, каде по
Свет

Сунак: Постигнат е договор помеѓу Велика Британија и Албанија за ограничување на илегалната миграција

А1он
Британскиот премиер Риши Сунак денеска изјави дека Велика Британија постигнала нов договор со Албанија за ограничување на бројот на илегални мигранти, како дел од мерките
Регион

Сунак реагираше на обвинувањата на Рама: Обединетото кралство има силни врски со Албанија и добра соработка

А1он
Кабинетот на премиерот на Обединетото Кралство, Риши Сунак, реагираше по острата реторика и обвинувања на албанскиот премиер Еди Рама на изјавата на британската министерка за
Свет

Риши Сунак сепак се сели од луксузната куќа во Даунинг стрит

А1он
Новиот британски премиер Риши Сунак и неговото семејство ќе се вселат во традиционалната резиденција на британскиот премиер на Даунинг стрит 10, соопшти владата по големиот
Свет

Риши Сунак собра 100 препораки да се кандидира за лидер на ториевците во Британија

А1он
Поранешниот британски министерна финансии Риши Сунак го надмина прагот од 100 задолжителни препораки потребни за да се кандидира за лидер на Конзервативната партија по оставката