putin

Свет

Путин вешто избегна прашање поврзано со неговиот личен живот

А1он
Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска додека одговарајќи на прашањата на руските граѓани, вешто избегна да говори за неговиот приватен живот, јави ИТАР-ТАСС. На прашањето
Свет

Њујоршки синџир на ресторани му забрани пристап на Владимир Путин

А1он
Синџирот ресторани за мексиканска брза храна „Мајти Тако“, со седиште во Бафало во американската сојузна држава Њујорк, му забрани пристап на рускиот претседател Владимир Путин
Свет

Путин: Западот си го присвојува правото да ја одредува иднината на светот

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги обвини САД и нивните сојузници дека си го присвојуваат правото да решаваат за судбината на светот и да создаваат
Свет

Путин поголем лидер од Обама според анкета во САД

А1он
Американците сметаат дека рускиот претседател Владимир Путин е многу поголем лидер од претседателот на САД Барак Обама, покажува анкетата на британскиот весник „Економист“ и меѓународната
Магазин

ФОТО: Сите љубови на рускиот претседател – Путин спиел со фотографка и со шпионка?

А1он
Откако Владимир и Људмила Путин минатата година соопштија дека се развеле, медиумите шпекулираат која ќе стане новата прва дама на Русија. Тоа предизвикало поплава од