putin

Свет

Трамп го повика Путин да ги објави сите штетни информации за семејството на Бајден

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во новото интервју објавено вчера го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите штетни информации што ги има
Свет

Трас го обвини Путин за „одвратни“ киднапирања

А1он
Британската министерка за надворешни работи, Лиз Трас го обвини рускиот претседател, Владимир Путин, за користење на „одвратна тактика“ за киднапирање украински цивили. На Твитер, Трас
Свет

Бајден: Украина никогаш нема да биде победа за Русија

А1он
„Еден диктатор со намера повторно да изгради империја никогаш нема да ја избрише љубовата на народот за слобода, бруталноста никогаш нема да ја сомеле неговата
Свет

Официјална Москва бесна на изјавата на Бајден за Путин

А1он
Вчерашната изјава на американскиот претседател Џо Бајден, кој во говорот во Варшава рече дека „Путин не може да остане на власт“, ​​предизвика гнев кај политичарите
Свет

Макрон предупредува на ескалација на ситуацијата по оценките на Бајден за Путин во Варшава

А1он
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека не сака да ги користи зборовите кои американскиот претседател Џозеф Бајден ги употреби за Владимир Путин, нарекувајќи го
Свет

Ветеран на американската дипломатија: Бајден ја направи опасната ситуација уште поопасна

А1он
Изјавата на американскиот претседател Џо Бајден, кој во вчерашниот говор во Варшава рече дека рускиот претседател Владимир Путин „не може да остане на власт“, ​​предизвика
Свет

Блинкен: САД нема стратегија за промена на режимот во Москва

А1он
Шефот на американската дипломатија Ентони Блинкен изјави дека „Америка нема стратегија за промена на режимот во Москва“. Блинкен беше замолен од новинарите да ја коментира
Свет

ВИДЕО: Зошто Белата куќа интервенираше веднаш по говорот на Бајден во Варшава

А1он
„Овој човек не може да остане на власт“, ​​изјави вчера американскиот претседател Џо Бајден за рускиот претседател Владимир Путин во последните моменти од неговиот говор