psz

Спорт

„Л’Екип“ објави дека натпреварот меѓу ПСЖ и Црвена ѕвезда бил наместен, клубовите демантираат

Францускиот весник „Л’Екип“ повикувајќи се на неименуван извор објави дека натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Црвена ѕвезда наводно бил
Спорт

Покрената постапка против ПСЖ и Црвена ѕвезда поради „однесувањето на публиката“

УЕФА покрена постапка против ПСЖ и Црвена ѕвезда за „однесувањето на публиката“ на „Парк де Пренс“. Ѕвезда немаше организирана навивачка група во Париз, токму поради
Спорт

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу фанови на ПСЖ и Црвена ѕвезда

По завршувањето на натпреварот меѓу Париз Сен Жермен и Црвена ѕвезда, се судриле помеѓу 300 и 400 фанови на клубовите при што дошло до жестока
Спорт

ПСЖ ја декласираше Црвена звезда, Шалке ја совлада Локомотив Москва

ПСЖ со убедливи 6:1 ја совлада Црвена ѕвезда во натпревар од групата Ц во Лигата на шампионите. Францускиот тим ја потврди фаворитската улога и по