ПСЖ ја декласираше Црвена звезда, Шалке ја совлада Локомотив Москва

Од:

ПСЖ со убедливи 6:1 ја совлада Црвена ѕвезда во натпревар од групата Ц во Лигата на шампионите.

Францускиот тим ја потврди фаворитската улога и по 20-тина минути игра имаше водство од 2:0,  а стелец на двата гола во 20 и 22 минута беше Нејмар.

Единсон Кавани во 37 минута зголеми на 3:0, а пред крајот на првиот дел во 41-та минута Анхел ди Марија беше прецизен за 4:0.

Во второто полувреме Килијан Мбапе постигна гол во 70-та минута и зголеми на 5:0.

Четири минути подоцна Марко Марин беше прецизен и го постигна единствениот гол за Црвена ѕвезда намалувајќи на 5:1.

Во 81-та минута Нејмар постигна хет-трик и ги постави конечните 6:1.

Шалке ја совлада Локомотив Москва со 0:1 во натпревар од групата Д. Стрелец на единствениот гол беше Вестон Мекени во 88 минута.

Би можело да ве интересира

Легендите на Црвена Звезда викендов во Охрид

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси и на Аргентинецот го темели својот состав за идната сезона

Ана Ололовска

ВИДЕО: Јајца за лузерите – навивачите на Шалке ги „почестија“ играчите откако испаднаа од Бундеслигата по 30 години

Жарко Настоски

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

Жарко Настоски

ПСЖ без ковид-позитивните Флоренци и Верати против Баерн Минхен

Жарко Настоски

Ливерпул и ПСЖ се пласираа меѓу најдобрите осум тима во Лигата на шампионите

Жарко Настоски