namesten

Спорт

Скандал со местење натпревари во молдавскиот фудбал

А1он
Половина екипи од елитната фудбалска лига во Молдавија биле вклучени во местење натпревари, објавија денеска Европол и молдавските власти задолжени за борба против корупција. Досега
Спорт

„Л’Екип“ објави дека натпреварот меѓу ПСЖ и Црвена ѕвезда бил наместен, клубовите демантираат

Францускиот весник „Л’Екип“ повикувајќи се на неименуван извор објави дека натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Црвена ѕвезда наводно бил