prisluskuvanje

Регион

Мицотакис обвинет за следење на разговорите на лидерот на опозициската ПАСОК

А1он
Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во текот на денешниот ден се очекува да излезе со изјава и став во однос на случајот со прислушкувањата во Грција,
Регион

СИРИЗА бара оставка од Мицотакис за случајот со прислушкувањата

А1он
Главниот одговорен за овој невиден обид за институционална и антидемократска диверзија е самиот господин Мицотакис и мора да си поднесе оставка, велат од политичкиот секретаријат
Регион

Словенечките медиуми: Безбедносно разузнавачката агенција на Хрватска прислушувала словенечки функционери

А1он
Словенечките медиуми денеска објавија дека Давор Франиќ, секретар и шеф на кабинетот на директорот на Безбедносно разузнавачката агенција на Хрватска – СОА, Даниел Маркиќ, стои
Македонија

СДСМ: Вистинската адреса за нелегално прислушување е дворецот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
„Портпаролот на лицемерното и антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ повторно ја има погрешено адресата. Вистинската адреса за најголемиот скандал со нелегално прислушување е пред скапоцениот дворец
Македонија

OJO испитува зошто обвинителите биле снимани

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје започна предистражна постапка по сознанија дека во периодот од 30.09.2016 година до денеска е снимана телефонската комуникација вршена преку фиксната телефонија
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бошњаковски: МВР е вклучено во предистрагата за снимените разговори на обвинителите

А1он
Министерството за внатрешни работи целосно е вклучено во предистражната постапка за снимените разговори од фиксните телефони на обвинителите во Основното јавно обвинителство, изјави портпаролот на
Македонија

Две години некој им ги снимал фиксните телефони на обвинителите

А1он
Републичкиот јавен обвинител на брифинг со новинарите откри дека Основното јавно обвинителство води предистражна постапка за телефонската централа во зградата на обвинителството. Станува збор за
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ побара Груевски, Ставрески и Јанкулоска да бидат први сведоци на Анкетната на затворена седница

А1он
Сведоци на ВМРО-ДПМНЕ на Анкетната комисија за прислушувањето ќе бидат актуелниот премиер и претседател на партијата Никола Груевски, вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески
Македонија

Репортери без граници: Одговорните за прислушувањето новинари да бидат изведени пред лицето на правдата

А1он
„Репортери без граници“ и „Цивил“ – Центар за слобода денеска остро го осудија нелегалното прислушување новинари во Македонија и бараат итни мерки за враќање на