pozar

Македонија

Се очекува „Ер трактори“ да се вклучат во гаснењето на пожарот на Огражден, на границата со Бугарија

А1он
Пожарот што избувна пред четири дена на планината Огражден, над селото Бадилен, на територија на општина Ново Село, на границата со Бугарија, се уште е
Македонија

Избувна пожар меѓу штипските села Драгоево и Селце

А1он
Пожар избувна на планината Серта меѓу штипските села Драгоево и Селце. Според информациите од градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, станува збор за пожар кој
Македонија

Реакција од МО и од Генералштабот на Армијата во врска со започнувањето на пожарот во околината на село Пепелиште

А1он
Би сакале да ги демантираме изнесените информации, односно непроверени информации во врска со започнувањето на пожарот во околината на с. Пепелиште. Имено, припадниците на Армијата
Свет

Австралиец обвинет за подметнување пожар во куќа во кој загинаа неговите три деца

А1он
Во пожар во Австралија загинаа петмесечно девојче, двегодишно момче и шестгодишно момче. Преживеаја три момчиња – на возраст од четири, седум и 11 години –
Македонија

Неготино со апел до сите што сакаат да помогнат во гаснење на големиот пожар да се пријават во Општината

А1он
Локална самоуправа Неготино упати апел до сите што сакаат да помогнат во гаснење на големиот пожар во неготинско, да се пријават во Општината на телефонскиот
Македонија

Апел до жители од неколку села да ги напуштат домовите поради опасност од ширење на пожарот во Неготинско

А1он
оради опасност од ширење на пожарот во Неготинско, упатен е апел, жители од неколку села да ги напуштат живеалиштата. Вакво соопштение штотуку издаде Штабот за
Македонија

Закажана вонредна седница на Советот на Неготино поради пожарот на планината Серта

А1он
Во 21:30 часот вечерва ќе се одржи вонредна седница на Советот на Општина Неготино на која ќе биде активиран и кризниот штаб, информираа вечерва од