poplavi

Свет

На Пакистан ќе му бидат потребни повеќе од 10 милијарди долари за санирање на штетите од поплавите

А1он
На Пакистан ќе му требаат повеќе од 10 милијарди долари за санирање на штетите предизвикани од поплавите од монсунските дождови и за обнова на оштетената
Свет

Пакистан бара меѓународна помош поради разорните поплави

А1он
Пакистан апелираше за дополнителна меѓународна помош поради разорните поплави што ја погодија земјата. „САД, Велика Британија, Обединетите Арапски Емирати и други земји придонесоа за апелот
Свет

Најмалку 50 жртви во поплавите во Нигерија

А1он
Најмалку педесет луѓе загинаа во поплави во Нигерија предизвикани од обилните дождови, соопшти Националната агенција за управување со вонредни состојби. Извршниот секретар на Агенцијата, Сани
Свет

(ВИДЕО) Поради поплави привремено е затворен Националниот парк „Долина на смртта“ во Калифорнија

А1он
Поради ненадејните поплави предизвикани од незапаметените дождови во едно од најтоплите и најсушните места на нашата планета, калифорнискиот Национален парк Долина на смртта кој поради
Македонија СКЕН

СКЕН: Невреме и поплави ќе има, а ние повторно неспремни

А1он
Анита Петровска Рајковиќ Најавите дека големо невреме се движи кон Македонија и можни се поплави повторно ги дочекуваме неспремни. Зошто поплави со големи материјални штети