orce kamcev

Македонија

Врховните судии го пуштија Камчев од куќен притвор

А1он
Кривичниот совет на Врховниот суд ја уважи жалбата на четворицата адвокати на осомничениот Орце Камчев во истрагата на СЈО, за случајот „Империја“ и го пушти
Македонија

Куќниот притвор на Камчев стигна пред Врховниот суд

А1он
Откако двапати по ред му беше потврдена мерката куќен притвор од Апелациониот суд на бизнисменот Орце Камчев, осомничен во истрагата „Империја“, минатата недела четворица негови
Македонија

Апелација ќе одлучува дали да го пушти од куќен притвор Орце Камчев

А1он
Апелационитe судии на седница закажана за попладнево треба да ја разгледаат жалбата на адвокатот на бизнисменот Јордан Камчев, да му биде укинат куќниот притвор во
Македонија

Имотот на Камчев во Русија, Бугарија и на Бахамите – пречка да излезе од притвор

А1он
Фирми во Русија, Бугарија, Холандија, Косово, Србија и Хрватска и оф-шор компании во даночните раеви се само дел од имотот што го поседува бизнисменот Орце
Македонија

Групацијата „ОРКА Холдинг“ тврди дека работи нормално

А1он
Групацијата „ОРКА Холдинг“ преку соопштение информира дека со сите нејзини подружници кои вработуваат над 3.000 лица, работи редовно и нормално ги извршува своите деловни, финансиски
Македонија

Бизнисменот Камчев е еден од уапсените за „Империја“ на СЈО

А1он
Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители. Меѓу
Македонија

Обвинителството тргна кон фирмите на Орце Камчев

А1он
СЈО врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Од СЈО неофицијално ја потврдуваат информацијата, а Камчев беше недостапен за да каже од
Македонија

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул, Владата допрва ќе одлучува

А1он
Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната