one

Македонија

ТВ програмите од утре само на дигитален сигнал

А1он
Македонските граѓани од утре ќе следат телевизиска програма само преку дигитален сигнал, што треба да овозможи кристално чиста слика, беспрекорен звук и нови интерактивни услуги. Заради
Економија

Уште четири дена аналоген ТВ сигнал, од сабота целосна дигитализација

А1он
Петте национални телевизии и една регионална (ТВ ЕДО) до денеска се поврзале на дигиталната платформа на телекомуникацискиот оператор ОНЕ, преку која в сабота треба да
Економија

ФОТО: ОНЕ одбележа една година од лансирањето на при-пејд брендот ЏаБест

А1он
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ одбележува една година од лансирањето на при-пејд брендот ЏаБест. Во присуство на претставници на медиумите, партнери и соработници, на 20-ти мај, менаџментот
Македонија

Намалени цените за дигитализацијата

А1он
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ ги намали цените за дигитално емитување на програмските сервиси, како за националните, така и за регионалните телевизии. Како што информираат од компанијата,
Економија

Пакетите со три услуги на „БЛИЗУ“ со 50% попуст

А1он
Телекомуникацискиот оператор „Близу“, од март 2013 година дополнително го зголеми изборот на пакети коишто се на попуст при онлајн нарачка. Имено, отсега сите пакети со три услуги
Магазин

Фото конкурс на ОНЕ за најдобра зимска Инстаграм фотографија

А1он
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ го најави стартот на фото конкурсот за најдобра зимска Инстаграм фотографија, насловен како ONE#Zimogram што ќе се одвива во три фази. Во првата фаза,
Економија

Награда за ОНЕ за најдобра комуникација со своите фејсбук фанови

А1он
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ доби награда за „социјално посветена” компанија од светски најпознатиот сервис за фејсбук аналитика, Соушлбејкерс. Како што соопшти компанијата, наградата е доделена врз основа